Ha sorállás van, akkor a sorra kerüléskor felszabaduló első mosóállásba, egyébként pedig bármelyikbe.
A szélső mosóállásokon előforduló nagyobb állások is használhatók, amik jellemzően fedetlen, teherautók fogadására is alkalmas mosóállások. Kvaliwash mosóknál ezekben hosszabb a mosólándzsa, hogy a magas járművek tetejét is könnyen el lehessen vele érni, de ugyanúgy használhatók személyautókhoz is mint a többi mosóállás.
A fizetés 50, 100 vagy 200 Forintos pénzérmék bedobásával történik a minden mosóálláson megtalálható vezérlőszekrény pénzfogadó nyílásába, ahol fel van tüntetve, hogy az adott gép milyen érméket fogad el.
A vezérlőszekrény kijelzőjén megjelenik a bedobott összeg, ami a mosás megkezdésekor csökkenni kezd, és az idő lejártakor, amikor a kijelző elérni a nullát, a mosó leáll.
Vannak mosók amikhez a visszajáró felhasználók az üzemeltetőnél beszerezhető, pénzzel előre feltölthető memóriakulccsal is fizetni tudnak.
A mosóállomásokon gyakran pénzváltó készülék is található, amibe bankjegyet helyezve lehet hozzájutni a mosáshoz használható pénzérmékhez, illetve ahol ilyen nincs, ott a személyzetnél lehet aprópénzhez jutni.
Ez több mindentől függ. Az autó méretétől, hogy mennyire piszkos, régen vagy a közelmúltban volt mosva, a felhasználó tapasztaltságától és attól is, hogy az adott mosóállomás 100 Forintért mennyi ideig használható. Általában valahová 600 és 1500 Ft közé esik egy mosás költsége.
Érdemes erre nézve áttekiteni a mosási tanácsainkat és a Kvaliwash mosók ott elérhető kezelési útmutatóját.
Amikor az autót kefével mossák, hívják az habkefének vagy bárminek is, mindig fennáll annak a veszélye, hogy a karosszérián, vagy akár a kefén felgyülemlett szennyeződés megkarcolhatja a fényezést. Mivel a Kvaliwash magasnyomású technológiájának köszönhetően a jármű eleve foltmentesen tiszta lesz, nem akarjuk kitenni a felhasználókat a „kísértésnek” és így a karcolások veszélyének.
Miért olyan népszerű befektetés egy magasnyomású önkiszolgáló autómosó állomás létesítése és üzemeltetése?